Jdi na obsah Jdi na menu
 


...RELAXAČNÍ RYCHLOVKY...

RELAXAČNÍ „RYCHLOVKY“
Pomůcky:žádné
Věk dětí:4+
Počet dětí:neomezen
Cíl: relaxace
Pravidla hry:
Těchto několik jednoduchých relaxačních technik snadno zvládnou i děti předškolního věku. Stačí jen, když se naučí na chvilinku se zastavit a koncentrovat se pouze na sebe.
Technika č. 1
K celkovému uvolnění pomůže postupné napínání a uvolňování svalů doplněné hlubokým pomalým dýcháním. Děti se zhluboka nadechnou a zatnou co nejvíce pěsti, hýždě, zkrátka všechny svaly. Pak pomalu vydechují a napětí povolují. Několikrát to celé zopakujte.
Technika č. 2
Děti si představí, že před chvílí vstaly. Opravdu dlouze zívnou a zároveň protáhnou tělo jako po ránu. Odstraní tak rychle strnulost a blokády, které mohou vzniknout při sedavém zaměstnání.
Technika č. 3
Děti si vyberou nějaké slovo (nejlépe takové, které nemá žádný význam) nebo nějaký příjemný obraz. Zavřou na chvíli oči, zkusí se uvolnit a pomalu dýchat. Přitom se snaží soustředit jen na dané slovo či obraz. Všechny ostatní myšlenky nechají na chvíli mimo svoji pozornost a tu věnují jen té jedné dané věci. Kdykoliv si pak ono slovo (obraz) vybaví, pomůže jim se zklidnit.
Technika č. 4
Podobná technika, která dětem pomůže zlepšit koncentraci a srovnat „rozutíkané“ myšlenky a problémy. Děti si sednou nebo lehnou (podle možnosti), zavřou oči a představí si skřínku s otevřenými šuplíky. V každém je schovaný nějaký jejich problém, starost, nejistota. Zásuvky postupně zavírají a s nimi i své starosti. Jakmile jeden zavřou, přestanou nad daným problémem přemýšlet.
Technika č. 5
Na tuto techniku potřebujete trochu místa a soukromí – na tvrdé zemi či polštářku začnou děti naboso přešlapovat. Kromě nohou je celé jejich tělo uvolněné, jakoby hadrové. Při relaxaci prochází vědomě své tělo v tomto pořadí (sestaveno pro praváky, leváci musí strany změnit)
 

Náhledy fotografií ze složky ...POHYB...

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář