Jdi na obsah Jdi na menu
 


...RELAXAČNÍ TECHNIKY...

7. 3. 2015
 
RELAXAČNÍ TECHNIKY
 
Pomůcky:žádné
Věk dětí:4+
Počet dětí:neomezen
Cíl: uvolnění svalů a svalových skupin
Pravidla hry:
Sevření – uvolnění
Tato technika spočívá jednoduše v tom, že na několik vteřin sevřeme sval nebo častěji svalovou skupinu a pak sevření postupně uvolňujeme. Maximální sevření nám umožní plně procítit následné uvolnění příslušné svalové skupiny.
Kývání
Technika kývání napodobuje pohyb kyvadla nebo houpačky. Jedná se o provádění opakovaného pohybu dopředu – dozadu nebo vpravo – vlevo. Uvolňovaná část těla (například paže, noha, hlava, horní polovina těla) musí být uvolněná, ochablá a klátivá.
Protažení – uvolnění
Při této technice postupně protahujeme některou část těla. Snažíme se ji přitom natáhnout co možná nejdále. V této pozici setrváme několik vteřin a potom příslušnou část těla pomalu uvolňujeme. Je důležité uvolňovat se pomalu, postupně, klouzavým pohybem, nikoliv naráz. Potom zmíněnou částí těla jemně pohupujeme.
Ochabnutí
Zde se využívá působení tíže na naše tělo. Nejprve určitou část těla zvedneme a pak ji necháme volně, klouzavým pohybem (bez nárazu) spadnout. Poté necháme tuto část těla několik vteřin odpočinout. Celý pohyb dvakrát až třikrát zopakujeme.
Protřepání
Opakovaně, více či méně silně protřepáváme část nebo části těla.
Znehybnění
Tato technika spočívá v zaujetí polohy, v níž přestaneme vykonávat jakékoliv pohyby.
 

Náhledy fotografií ze složky ...POHYB...

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář